Magazín        Katalog restaurací, barů i kaváren z celé ČR        Recepty
    
    
ReceptČočková polévka

Postup:

Čočku si nejprve propláchneme, aby se nám nestalo, že v ní bude nějaký kamínek. Poté dáme do tlakového hrnce, zalijeme vodou nebo vývarem. Zavřeme tlakokvý  hrnec a vaříme na plný výkon sporáku dokud nevznikne v hrnci tlak (nevyskočí tlačítko) poté vypneme a necháme dovařit, dokud tlačítko nespadne a není bezpečné tlakový hrnec otevřít. Čočka by měla být měkká, pokud ne, můžeme dát ještě na chvíli vařit. Pokud použijete vývar, čočka je již parádně dochucená a není zapotřebí používat žádný bujon. V případě použití vody je dobré použít ideálně kostku hovězího nebo vepřového bujonu.

Párky si nakrájíme na kolečka a osmahneme na pánvi na rozpáleném oleji. Vložíme do polévky a přidáme majoránku a česnek dle chuti. Pokud by byla polévka moc řidká, můžeme udělat klasicky jíšku a zahustit, ale většinou to není zapotřebí. Dochutíme solí a pepřem a můžeme podávat.

Ingredience:

250g čočky, 1 litr uzenéno vývaru (pokud nemáme tak vodu), 2 nožičky párku, majoránku, česnek, olej, mouka a máslo na zahuštění, sůl, pepřHodnocení receptu

Uvařili jste si tento recept? A jak jste byli spokojeni? Je recept dost kvalitní? Nebo máte třeba variaci na tento recept. Ohodnoťte tento recept a pomozte ostatním v rozhodování, zda si toto jídlo či nápoj připravit také. Vaše doporučení může někoho inspirovat k tomu, aby si připravil snídani, oběd nebo večeři.

Oznámkuj recept

(Známkujte jako ve škole, kde je 1 nejlepší známka a 5 nejhorší známka.)

Známka:

Cca náklady v Kč na 1 porci:
Doba vaření v min:
Další informace o vaření, přípravě receptu: Kontaktní e-mail (nebude zveřejněn):
Kontrola (Napište číselně jednatřipětšest):

Po uložení se recenze zařadí pod tento formulář. Hunger.cz si vyhrazuje právo možnosti mazat nevhodné a vulgární příspěvky. Recenze obsahující pravdivou e-mailovou adresu mají pro nás větší váhu. E-mailové adresy nezveřejňujeme na webu v zájmu zachování soukromí přispěvatelů.


Tento recept ještě nebyl nikým hodnocen, buď první!


TOPlist