Magazín        Katalog restaurací, barů i kaváren z celé ČR        Recepty
    
    
Recept

šipka šipka  šipka šipka 
Roštěnky vídeňské


Roštěnky vídeňské

Roštěnky na okraji nařízneme, aby se nezkroutily, naklepeme, shrneme do původního tvaru, osolíme, popepříme, poprášíme hladkou moukou a na rozpáleném sádle je na každé straně asi 4 minuty opečeme. Přendáme je na ohřátou mísu, sádlo slijeme, přidáme špetku mouky, zasmahneme, podlijeme několika lžícemi polévky nebo vody a krátce povaříme. Přidáme máslo a šťávu na roštěnky přelijeme. Zatím jsme na jiném plameni usmažili na sádle na kroužky pokrájenou cibuli, kterou upravíme na povrch roštěnek.
Z dokonale proleželého masa můžeme připravovat dvojité roštěnky (rumsteak), každou o váze 20 dkg. Připravujeme je stejně jako roštěnky vídeňské, jen je po každé straně opékáme asi 6 minut.

Přílohy: vařené brambory, osmažené vařené brambory, smažené brambůrky nebo lupínky, rýže, dušená zelenina, saláty.

Ingredience:

60 dkg nízkého, dobře odleželého boku (roštěnce), 10 dkg sádla, 5 dkg másla, sůl, pepř, 1 cibule, lžíce hladké mouky, lžíce sádla na usmažení, cibule na ozdobu.Hodnocení receptu

Uvařili jste si tento recept? A jak jste byli spokojeni? Je recept dost kvalitní? Nebo máte třeba variaci na tento recept. Ohodnoťte tento recept a pomozte ostatním v rozhodování, zda si toto jídlo či nápoj připravit také. Vaše doporučení může někoho inspirovat k tomu, aby si připravil snídani, oběd nebo večeři.

Oznámkuj recept

(Známkujte jako ve škole, kde je 1 nejlepší známka a 5 nejhorší známka.)

Známka:

Cca náklady v Kč na 1 porci:
Doba vaření v min:
Další informace o vaření, přípravě receptu: Kontaktní e-mail (nebude zveřejněn):
Kontrola (Napište číselně jednatřipětšest):

Po uložení se recenze zařadí pod tento formulář. Hunger.cz si vyhrazuje právo možnosti mazat nevhodné a vulgární příspěvky. Recenze obsahující pravdivou e-mailovou adresu mají pro nás větší váhu. E-mailové adresy nezveřejňujeme na webu v zájmu zachování soukromí přispěvatelů.


Tento recept ještě nebyl nikým hodnocen, buď první!


TOPlist